Pon – Pt : 09:00 – 17:00
kancelaria@flsupport.pl
32 234 21 16

Upadłość konsumencka

Kancelaria Prawno-Finansowa F&L Support Sp. z o .o. oferuje kompleksowe rozwiązania w ramach upadłości konsumenckiej oraz upadłości firm. Jeżeli potrzebujesz pomocy w dziedzinie prawa upadłościowego oraz prawa restrukturyzacyjnego zawsze jesteśmy do dyspozycji!

 

 CZYM JEST UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA?

Upadłość, inaczej plajta czy bankructwo, jest procedurą, która ma zastosowanie w sytuacji niewypłacalności dłużnika, a jej głównym celem jest dochodzenie roszczeń przez wierzycieli ze składników jego majątku a także oddłużenie upadłego dłużnika.
Upadłość konsumencka dotyczy osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Podobnie jak przedsiębiorca również osoba fizyczna może ogłosić upadłość. Po ogłoszeniu upadłości, Sąd wyznacza syndyka, który jest odpowiedzialny za likwidację majątku upadłego konsumenta. Ostatnim etapem jest ustalenie planu spłaty, w ramach którego dłużnik spłaca określoną przez sąd kwotę. Po tym etapie sąd umarza pozostałe długi upadłego konsumenta.

 

upadalak

 

JAK MOŻNA OGŁOSIĆ UPADŁOŚĆ KONSUMENTA?

Kancelaria Prawno-Finansowa F&L Support Sp. z o.o. oferuje kompleksową obsługę dla klientów w zakresie prawa upadłościowego i prawa restrukturyzacyjnego. Swoje usługi kierujemy zarówno do przedsiębiorców, jak i do osób fizycznych. Prowadzimy postępowania upadłościowe, postępowanie restrukturyzacyjne, mediacje i negocjacje, również z bankami, nasza domena to upadłość w przypadku kredytów mieszkaniowych i hipotecznych, także walutowych.
Jeżeli potrzebujesz wsparcia profesjonalistów, w takim razie zawsze pozostajemy do usług!
Przy podjęciu decyzji odnośnie procedury upadłościowej ogromne znaczenie ma czynnik psychologiczny tzn. obawa przed jej wdrożeniem.
Decyzja o wszczęciu procedury upadłościowej dla osoby fizycznej (upadłość konsumencka) jest podobnym przeżyciem jak decyzja o rozwodzie. Podjęta jednak odpowiednio szybko pozwala zakończyć pewien negatywny okres i rozpocząć wszystko od nowa.